GEBKİM OSB kimyada yeşil dönüşüme öncülük ediyor

GEBZE 17.05.2024 - 16:17, Güncelleme: 17.05.2024 - 16:17
 

GEBKİM OSB kimyada yeşil dönüşüme öncülük ediyor

GEBKİM OSB kimyada yeşil dönüşüme öncülük ediyor
Kimya sektöründe örnek bir sanayi ekosistemine liderlik eden GEBKİM Kimya İhtisas OSB, bu yıl 9’uncusu düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi’ne katıldı. Zirveye Platin Sponsor olarak da destek veren GEBKİM, ‘Karbon Yönetimi ve Endüstri’ başlıklı oturumda OSB’nin sürdürülebilirlik yolculuğunu ve gelecek hedeflerini paylaştı. Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ana desteğinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen IX. İstanbul Karbon Zirvesi, ‘İklim Değişikliği Kaynaklı Riskler, Fırsatlar ve Karbon Ticareti’ teması ile ‘Karbon Nötr’ olarak gerçekleştirildi. Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si olan GEBKİM, 6-7 Mayıs tarihlerinde bu yıl 9’uncusu düzenlenen zirvenin katılımcıları arasında yer aldı ve Platin Sponsor olarak destek verdi. “İKLİM KRİZİNİN OLUMSUZ ETKİLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLMELİ” Türkiye sanayinin nabzının attığı Kocaeli’nde kimya sektörünün birçok farklı alt kolunda faaliyet gösteren şirketleri bünyesinde barındıran GEBKİM Kimya İhtisas OSB, çevreye ve insana dost üretim anlayışıyla yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmaları ile de örnek olmaya devam ediyor. İş dünyasının liderlerini buluşturan IX. İstanbul Karbon Zirvesi’nin ilk gününde düzenlenen ‘Karbon Yönetimi ve Endüstri’ başlıklı oturumun konuşmacılarından olan Turkuaz Polyester Yönetim Kurulu Başkan Vekili Büşra Erdem, GEBKİM Kimya İhtisas OSB’nin sürdürülebilirlik stratejisinin çevresel, sosyal ve yönetişimsel boyuttaki ana bileşenlerini katılımcılarla paylaştı. GEBKİM OSB; enerji verimliliği, karbon ayak izi raporlaması, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının artırılması, atık ve atık su yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği gibi alanlarda önemli adımlar atıyor. GEBKİM’in olası afetlerde risklerin azaltılması ve önlenmesi amacıyla hayata geçirdiği ödüllü projesi Acil Müdahale Yazılımı da zirvede büyük ilgi gördü. GEBKİM Kimya İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, dünya ekonomisinin geleceğine dair öngörülerde önümüzdeki yıllara ilişkin en büyük risk unsurları arasında gösterilen iklim krizinin olumsuz etkilerinin önüne geçilmesinde tüm paydaşlara sorumluluklar düştüğünü vurgulayarak sanayilerdeki dönüşüm sürecinin hızlandığına dikkat çekti.
GEBKİM OSB kimyada yeşil dönüşüme öncülük ediyor

Kimya sektöründe örnek bir sanayi ekosistemine liderlik eden GEBKİM Kimya İhtisas OSB, bu yıl 9’uncusu düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi’ne katıldı. Zirveye Platin Sponsor olarak da destek veren GEBKİM, ‘Karbon Yönetimi ve Endüstri’ başlıklı oturumda OSB’nin sürdürülebilirlik yolculuğunu ve gelecek hedeflerini paylaştı. Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ana desteğinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen IX. İstanbul Karbon Zirvesi, ‘İklim Değişikliği Kaynaklı Riskler, Fırsatlar ve Karbon Ticareti’ teması ile ‘Karbon Nötr’ olarak gerçekleştirildi. Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si olan GEBKİM, 6-7 Mayıs tarihlerinde bu yıl 9’uncusu düzenlenen zirvenin katılımcıları arasında yer aldı ve Platin Sponsor olarak destek verdi.

“İKLİM KRİZİNİN OLUMSUZ ETKİLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLMELİ”

Türkiye sanayinin nabzının attığı Kocaeli’nde kimya sektörünün birçok farklı alt kolunda faaliyet gösteren şirketleri bünyesinde barındıran GEBKİM Kimya İhtisas OSB, çevreye ve insana dost üretim anlayışıyla yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmaları ile de örnek olmaya devam ediyor. İş dünyasının liderlerini buluşturan IX. İstanbul Karbon Zirvesi’nin ilk gününde düzenlenen ‘Karbon Yönetimi ve Endüstri’ başlıklı oturumun konuşmacılarından olan Turkuaz Polyester Yönetim Kurulu Başkan Vekili Büşra Erdem, GEBKİM Kimya İhtisas OSB’nin sürdürülebilirlik stratejisinin çevresel, sosyal ve yönetişimsel boyuttaki ana bileşenlerini katılımcılarla paylaştı. GEBKİM OSB; enerji verimliliği, karbon ayak izi raporlaması, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının artırılması, atık ve atık su yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği gibi alanlarda önemli adımlar atıyor. GEBKİM’in olası afetlerde risklerin azaltılması ve önlenmesi amacıyla hayata geçirdiği ödüllü projesi Acil Müdahale Yazılımı da zirvede büyük ilgi gördü. GEBKİM Kimya İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, dünya ekonomisinin geleceğine dair öngörülerde önümüzdeki yıllara ilişkin en büyük risk unsurları arasında gösterilen iklim krizinin olumsuz etkilerinin önüne geçilmesinde tüm paydaşlara sorumluluklar düştüğünü vurgulayarak sanayilerdeki dönüşüm sürecinin hızlandığına dikkat çekti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gebzehurses.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.